– Vi er mye mer produktiv enn vi beregnet, og effektiviteten er høyere enn vi hadde håpet på. Vi opplever stor produktivitet gjennom bygget, stråler Karl-Henrik Karlsen distriktssjef i Posten Norge.
Her har logistikk bedriften rundt 10.000 kvadratmeter med moderne fasiliteter som sørger for at små og store forsendelser fraktes dit de skal. En lang og grundig planleggingsprosess lå til grunn da det ble besluttet at Bring skulle etablere seg i Bjerkvik.
– Planleggingen begynte tre år før vi flyttet inn. De effektene vi ønsket ved å gjøre en etablering har vi fått i form av tilgjengelighet, nærhet til markedet og det kostnadsbildet som var forventet med å drive her. Det er viktige faktorer, forklarer Karlsen.
Artikkelen er skrevet av Nordlys. Les hele artikkelen her.